КультУра - Катынь (ua) - КультУра Skip to content

КультУра

КультУра - Катынь (ua)

Дата: 17.06.2010 г. Автор: jimled
]]>Печать]]> E-mail

Полякам пощастило у них є Анджей Вайда. Протягом останніх шести десятиліть Анджей Вайда знімав кіно про поляків для поляків і польскою. В його фільмографії майже 50 фільмів, екранізована історія держави Польскої. Жоден режиссер у світі не зняв стільки патріотичних фільмів. Не все було можна сказати у Польщі соціалістичній, але Анджей Вайда і тоді в часи цензури говорив про те, що розуміли тільки самі поляки.

КультУра #0
Нещодавно Анджей Вайда зняв фільм, Катинь. Цій історії 65 років і вона має безпосереднє відношення до самого режисера. Улітку 40 –вого року було розстріляно тісячі польских офіцерів, там серед них був і батько Анджея Вайди- Якуб. Знищили цвіт польської армії за наказом НКВС. Виявили масове поховання в Катині під Смоленськом німці у 1943-му, і саме німцям тривалий час офіційна радянська версія Другої світової приписувала катинський злочин.
Про злочин та спробу його заховити новий фільм польского режисера. Нині ідеологічних перешкод немає, про Катинь давно говорять відкрито, і все ж таки жодна прокатна компанія в Україні поки що не зважилася придбати «Катинь» . Просто тому, що від таких картин перегодований комедіями український глядач, давно відвик. Чи побачить Україна фільм " Катинь", поки невідомо. А у Харків його привіз сам режисер. Фільм – памятник своєму батьку , офицеру польскої армії Якубу Вайді, та тисячам його співвічизників.

Просмотров 4413