Главная - КультУра Skip to content

КультУра

24.07.2017 г. elena КультПросвет

КультУра #0
Зараз дуже багато говорять про жіночу емансипацію: звільнення від залежності, утисків, обмежень, про гендерну рівність. І ми туди ж. Цікавий здавалося б факт: вперше на сцені Харківського російського театру імені О.С. Пушкіна, виставу поставила жінка-режисерка. Вперше. За усю 85-річну історію театру. І ця вистава про самостійний вибір жінки. У цього сюжету є невеличка передісторія. Знімальна група програми “КультУра” - колектив жіночий. Камеру, штативи, освітлювальні пристрої приходиться тягати на зйомки самим. І ось ми у театрі знімаємо прем*єру “Лялькового дому". Піднімаємось сходами до глядацького залу, у руках знімальна техніка на плечі камера, з нами компанія чоловіків-журналістів та фотографів. Аж тут із натовпу хтось впевнено вигукує : “Дівчата, а дайте-но я вам допоможу”, - це була тендітна режисерка вистави Ольга Турутя-Прасолова. “Картина маслом” і “Нора - це із Ібсена”, як казали у одному популярному серіалі про Одесу.
Просмотров 161
10.07.2017 г. elena КультУлет

КультУра #0
Столиця Прикарпаття, вже друге літо поспіль проводить міжнародний фестиваль сучасного мистецтва. Вони називають його Porto Franko - в основу концепту фесту ліг міф Тараса Прохаська про порт Франківськ на березі Карпатського моря. Що вам можуть показати у Франківську? Міську ратушу, єдину в Україні зведену у стилі конструктивізму 30-х. Музей мистецтв Прикарпаття, розташований у костелі XVII століття, Непорочного зачаття Діви Марії. Збірка музею - унікальні пам’ятки галицького іконопису, а ікону святої Параскеви, можна побачити у фільмі Сергія Параджанова “Тіні забутих предків”. А ще у Франківську треба йти до театру. Музично-драматичний театр імені Івана Франка ( художній керівник Ростислав Держипільський) здійснив справжню революцію – тепер театр це модно. Саме Івано-Франківський театр став осередком проведення міжнародного фестивалю сучасного мистецтва Porto Franko.
Просмотров 205
13.06.2017 г. elena КультПросвет

КультУра #0
П”єсу “На дні” Максим Горький написав у 33 роки, до того він вже багато чого пережив. Ось записи тих часів : «В смерти моей прошу обвинить немецкого поэта Гейне, выдумавшего зубную боль в сердце... Останки мои прошу взрезать и рассмотреть, какой черт сидел во мне последнее время». Усі свої думки та роздуми того часу виливаються у п”єсу “На дні”. Сам Горький пише, що це п'єса про незнання людьми самих себе. На самому дні маргінального життя народжується щось нове. Складна неоднозначна п”єса Максима Горького у виконанні студентів театрального вишу. Що думають про пошуки себе молоді актори. Про театр, яким він має бути та про базові академічні позиції психологічної школи театру у програмі "КультУра”..
Просмотров 238
13.06.2017 г. elena Парк Культуры

КультУра #0
Скульпторка Юлія Сеґаль народилась у Харкові живе в Єрусалимі. Свої роботи Юлія привезла до Харкова вперше і це своєрідне повернення у рідне місто через 60 років. Юлія Сеґаль добре знана у професійному середовищі, її твори зберігаються у кращих музеях світу, на рахунку художниці персональні виставки в Ізраїлі та США. А перші свої скульптурні роботи Юлія Сеґаль зробила у харківському художньому училищі.
Просмотров 202
13.06.2017 г. elena КультУлет

КультУра #0
Є у Вовчанську така гарна традиція у День народження Василя Петровича Громова - місто танцює. Слава цього колективу давно розлетілась по Слобожанщині. Серед вихованців:професійні танцівники, керівники хореографічних студій, вчителі, вчені і навіть один губернатор. Самодіяльний народний ансамбль танцю “Радість” із містечка Вовчанськ,зовсім скоро відзначатиме півстолітній ювілей з часу присвоєння йому почесного звання народний. А Василю Громову, засновнику колективу цього квітня виповнилось 97..
Просмотров 241
Результаты 13 - 18 из 301