Главная - КультУра Skip to content

КультУра

06.07.2018 г. elena КультПоход

КультУра #0
Що таке Аркабаленo? Якщо ви не знаєте італійської, не здогадаєтесь. Аркабалено - це веселка, так звучно називається невеличкий театрик у селищі Старий Салтів. При місцевому будинку культури вже третій рік працює цей колектив, а молода режисерка тричі на тиждень долає 45 кілометрів, щоб провести репетицію.
Просмотров 563
11.06.2018 г. elena КультПоход

КультУра #0
Ім'я харків'янки Варвари Каринської донедавна було мало відомим. Донька харківського мецената і мільйонера, здобула славу за океаном. І як би не революція 1917 року, вона може б ніколи і розкрилась, як талановита художниця. До жовтневих подій Варвара Каринська була заміжньою жінкою, мамою і домогосподаркою. Таким було її життя. Чоловіки займались справами, жінки домом і дІтьми. Але Варварі судилося зійти на олімп Голлівуда, отримати Оскар, працювати з найвідомішими художниками 20 століття. Про життя Варвари Андріївни в Харкові відомо небагато. Рідні згадували, що ще дитиною вона любила тікати в поле і проводити час на самоті. Її батьківщина, її Харків завжди залишався у її снах.
Просмотров 565
11.06.2018 г. elena КиноКульт

КультУра #0
«Я много натерпелась в Москве из-за харьковских интонаций и своеобразного произношения. Говорят, что есть только три города, которые накладывают неповторимый отпечаток на речь: Харьков, Ростов и, конечно, Одесса. В шутку говорили, что таким, как я, из-за дефектов речи нужно давать группу инвалидности. А теперь я вполне сносно говорю по-московски – "булошная", "коришневый". Но разве это речь? Так, как говорил мой папа, не говорил никто», - це спогади Людмили Гурченко. Трохи харківських історій про Людмилу Марківну.
Просмотров 555
25.05.2018 г. elena Парк Культуры

КультУра #0
Віктор Степанович Мужчиль має репутацію одного з найнеординарніших композиторів України. Він планував вступати на філософський факультет університету, але музикант у третьому коліні, а тому прийшлось вчитись консерваторії. Щоб мати можливість писати музику, Віктор Степанович за 80 рублів купив піаніно, але тримати його у гуртожитку не було де. Тому він пішов у двірники, а у тимчасовому помешкані тримав інструмент та мав можливість експерементувати із нотами. Професор Харківського університету мистецтв Віктор Мужчиль про музику, а його учні про Вчителя.
Просмотров 520
25.05.2018 г. elena КультПоход

КультУра #0
Куліш — густа, насичена і дуже смачна юшка, приготована з пшона, сала та картоплі. Ці інгредієнти є основними і достатніми. Але є куліш «багатий»: зі свинячими хвостами та очеревиною, куліш зі щукою чи сомом, пісний куліш на олії з грибами. Драматург Микола Куліш знався на кулішах, а його літературні страви смакують дотепер. У літературу Микола Куліш приходить з фронтової польової газети, він писав дотепні вірші на генералів і полковників, у вільні хвилини на фронті читали й дуже сміялися. Писав він тоді й маленькі одноактові п'єси, а виконували їх вояки, переодягаючись, коли треба було, у жіночий одяг, пошитий з простирадл.
Просмотров 538
Результаты 19 - 24 из 333