Главная - КультУра Skip to content

КультУра

28.04.2018 г. elena КультПоход

КультУра #0
Мов легенда сприймається історія про шестирічного хлопчика, що наважився зіграти на фортепіано свої мелодії, знаній співачці за сумісництвом бабусі Соломії Крушельницькій. Торкнувшись клавіш, композитор-початківець був обурений фальшивим звучанням інструменту. Виявилося, що фортепіано мало стрій на півтона нижче від звичного, спеціально для учнів Соломії Амвросіївни. Композитор Мирослав Скорик про Сергія Параджанова, Соломію Крушельницьку та джаз у ексклюзивному інтерв'ю.
Просмотров 510
28.03.2018 г. elena КультУлет

КультУра #0
Відомий художник декоративно-прикладного мистецтва, завідувач лабораторією кераміки Володимир Шаповалов трохи алхімік. До нього йдуть за порадою, бо він має унікальний багаторічний досвід роботи з технологіями та температурами. Він по-буддійськи спостерігає за перебігом часу, а сам його образ із незмінною бородою дає привід для порівнянь і асоціацій. Володимир Петрович Шаповалов про себе, математику та чайники, яких він зробив не одну сотню.
Просмотров 576
15.03.2018 г. elena КультУлет

КультУра #0
Що ми знаємо про Камерун? Там класні футболісти, майже кожен європейський клуб має у своєму складі гравця з цієї африканської країни. І це все! Чомусь нічого не знаємо про камерунську музику, науку, літературу. І тому коли видалась нагода поговорити із французькою письменницею камерунського походження Леонорою Міано, треба було її використати. Перше українське інтерв'ю з відомою ранцузькою письменницею, професоркою Мічіганського університету Леонорою Міано у програмі "КультУра".
Просмотров 531
15.03.2018 г. elena КультПоход

КультУра #0
Музика - прийом, завдяки якому раціональні та ірраціональні співвідношення чисел вводяться в наше чуттєве пізнання безпосередньо і відразу, а не розкриваються нам, як в арифметиці, через формули - так писав німецький філософ Шопенгауер. Мова музики, як і мова чисел - універсальна. Одним з перших, хто спробував висловити красу музики за допомогою чисел, був Піфагор.
Просмотров 608
15.03.2018 г. elena КультПросвет

КультУра #0
Доля цього художника унікальна. Народився у 1943 році у містечку Старобільск на Луганщині. Вчився у танковому училищі. Закінчив три курси філологічного факультету університету Каразіна, але потім прийшов у художнє училище і все життя займається малярством. Олександр Судаков про себе і живопис у програмі КультУра.
Просмотров 624
Результаты 25 - 30 из 333