Главная - КультУра Skip to content

КультУра

18.09.2017 г. elena КультПоход

КультУра #0
"Людина, що знаходиться на вершині, не впала туди з неба", - казав Конфуцій. Не всі бачать сходження на гору, не всі розуміють, як це сталось, спостерігаючи знизу. Вершина може бути справжньою, може бути професійною, або ж якоюсь іншою. Художник та альпініст Юрій Іванович Блінов знає, що вершину не можна підкорити, ти стоїшь на ній мить, і як тільки починаєш сходити, вітер вже звіяв твої сліди. Трохи альпіністської лірики, акварелей та історія одного життя у програмі "КультУра"
Просмотров 853
24.07.2017 г. elena КультПоход

КультУра #0
Його формалістичні експерименти у фотографії були дуже популярними на початку 90-х років. Американські та німецькі професіональні фотографи та поціновувачі експериментальної фотографії не могли зрозуміти, як він це робить. За кордоном створювались гуртки де прискіпливо вивчались його фотовправи, що ґрунтуються на хімічних та оптичних процесах. Харківський фотограф Сергій Солонський у програмі КультУра.
Просмотров 856
24.07.2017 г. elena КультПросвет

КультУра #0
Зараз дуже багато говорять про жіночу емансипацію: звільнення від залежності, утисків, обмежень, про гендерну рівність. І ми туди ж. Цікавий здавалося б факт: вперше на сцені Харківського російського театру імені О.С. Пушкіна, виставу поставила жінка-режисерка. Вперше. За усю 85-річну історію театру. І ця вистава про самостійний вибір жінки. У цього сюжету є невеличка передісторія. Знімальна група програми “КультУра” - колектив жіночий. Камеру, штативи, освітлювальні пристрої приходиться тягати на зйомки самим. І ось ми у театрі знімаємо прем*єру “Лялькового дому". Піднімаємось сходами до глядацького залу, у руках знімальна техніка на плечі камера, з нами компанія чоловіків-журналістів та фотографів. Аж тут із натовпу хтось впевнено вигукує : “Дівчата, а дайте-но я вам допоможу”, - це була тендітна режисерка вистави Ольга Турутя-Прасолова. “Картина маслом” і “Нора - це із Ібсена”, як казали у одному популярному серіалі про Одесу.
Просмотров 807
10.07.2017 г. elena КультУлет

КультУра #0
Столиця Прикарпаття, вже друге літо поспіль проводить міжнародний фестиваль сучасного мистецтва. Вони називають його Porto Franko - в основу концепту фесту ліг міф Тараса Прохаська про порт Франківськ на березі Карпатського моря. Що вам можуть показати у Франківську? Міську ратушу, єдину в Україні зведену у стилі конструктивізму 30-х. Музей мистецтв Прикарпаття, розташований у костелі XVII століття, Непорочного зачаття Діви Марії. Збірка музею - унікальні пам’ятки галицького іконопису, а ікону святої Параскеви, можна побачити у фільмі Сергія Параджанова “Тіні забутих предків”. А ще у Франківську треба йти до театру. Музично-драматичний театр імені Івана Франка ( художній керівник Ростислав Держипільський) здійснив справжню революцію – тепер театр це модно. Саме Івано-Франківський театр став осередком проведення міжнародного фестивалю сучасного мистецтва Porto Franko.
Просмотров 785
13.06.2017 г. elena КультПросвет

КультУра #0
П”єсу “На дні” Максим Горький написав у 33 роки, до того він вже багато чого пережив. Ось записи тих часів : «В смерти моей прошу обвинить немецкого поэта Гейне, выдумавшего зубную боль в сердце... Останки мои прошу взрезать и рассмотреть, какой черт сидел во мне последнее время». Усі свої думки та роздуми того часу виливаються у п”єсу “На дні”. Сам Горький пише, що це п'єса про незнання людьми самих себе. На самому дні маргінального життя народжується щось нове. Складна неоднозначна п”єса Максима Горького у виконанні студентів театрального вишу. Що думають про пошуки себе молоді актори. Про театр, яким він має бути та про базові академічні позиції психологічної школи театру у програмі "КультУра”..
Просмотров 822
Результаты 43 - 48 из 333